KFOP Oferta KFOPSzkolenia

Szkolenia

Szkolenia w ramach projektu sieciowego Eurodesk Polska

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Europa dla młodzieży”, w ramach którego konsultanci Eurodesk Polska prowadzą warsztaty o tematyce europejskiej. Projekt realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Mobilność zawodowa i edukacyjna to szczególny rodzaj aktywności młodych ludzi, który w znacznym stopniu zwiększa ich szanse na rynku pracy. Kształci istotne cechy osobowościowe, pozwala zdobyć bezcenne doświadczenia, podnosi kompetencje językowe. Unia Europejska wspiera i dofinansowuje aktywność młodzieży w ramach programów edukacyjnych i młodzieżowych. Jest to istotny element nowej unijnej strategii gospodarczej Europa 2020 i wynikającej z niej inicjatywy „Mobilna młodzież”.

 

Warsztaty „Europa dla młodzieży” w ciekawy i aktywizujący uczestników sposób przybliżają tematykę mobilności, kształcenia, aktywności społecznej i obywatelskiej. Na zajęciach mówimy o projektach młodzieżowych, studiach, stażach i praktykach za granicą. Informujemy o obecnych i przyszłych programach edukacyjnych Unii Europejskiej. Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży starszych klas szkół ponadgimnazjalnych i studentów. Prowadzone są w atrakcyjnej formie – składają się z quizu, skeczy, energizerów,  pracy w grupach, pracy z tekstem.

 

Warsztaty prowadzi 19 konsultantów Eurodesk Polska z 23 miast (W tym konsultant RPIE przy Stowarzyszeniu Euroregion Karpacki Polska – Mateusz Płaziak. Pełnych pasji, energii i entuzjazmu. Wszyscy znają problematykę poruszaną w trakcie warsztatów i zostali gruntownie przeszkoleni z ich prowadzenia. Dysponują opracowanymi przez Eurodesk Polska materiałami dydaktycznymi. Warsztaty prowadzone są nieodpłatnie. Mogą się odbyć w Państwa placówce lub siedzibie mojej organizacji. Jeśli są Państwo zainteresowani powyższą ofertą uprzejmie prosimy o kontakt pod numerem telefonu 669 – 086 – 252 lub poprzez email mplaziak@karpacki.pl

 

Ponadto w ramach projektu „Europa dla młodzieży”, poprzez aplikację konkursową na stronie www.eurokonkursy.pl i za pośrednictwem fanpage’a Eurodesk Polska na Facebooku (www.facebook.com/EurodeskPL) prowadzone są konkursy; uczestnicy odpowiadają na pytania i wykonują zadania związane z „tematami miesiąca” – edukacją pozaformalną, dialogiem usystematyzowanym, informacją młodzieżową, solidarnością międzypokoleniową i bezrobociem młodzieży. Na zwycięzców konkursów czekają nagrody. Więcej informacji o projekcie „Europa dla młodzieży” znajduje się na stronie: www.eurodesk.pl/warsztaty.  

 

Karpackie Forum Organizacji Pozarządowych

to otwarta transgraniczna platforma współpracy i wymiany doświadczeń utworzona w ramach Euroregionalnego Systemu Współpracy, umożliwiająca zarządzanie informacją pomiędzy graczami sektora publicznego i pozarządowego.

 

NEWSLETTER - ZAPISZ SIĘ

Aby zapisać się na nanewsletter KFOP oraz znaleźć się w bazie kontaktowej NGO Euroregionu Karpackiego wypełnij metryczkę.

Nasze strony

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013
Copyright © 2021 KFOP
CMS Edito Powered by: Ideo Realizacja: